napasc-z-nozem

Otrzymał kilka ciosów nożem od swojego znajomego

Kilka dni temu w dzielnicy Zagórze policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który usiłował zabić nożem swojego znajomego. Poszkodowany otrzymał od napastnika kilka ciosów nożem, w wyniku czego został przewieziony do pobliskiego szpitala. 44-latkowi nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu przyjął zgłoszenie, że w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze doszło do brutalnego napadu. W wyniku napaści poszkodowany otrzymał kilka ran ciętych i kłutych, które agresor wykonał przy pomocy noża.

Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się znajomy poszkodowanego. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki, co sprawiło, że jeden z nich wyciągnął nóż i zaatakował swojego kolegę.

Zakrwawiony sprawca znaleziony kilka ulic dalej

Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do poszukiwań napastnika, aby po krótkiej chwili znaleźć go kilka przecznic dalej od miejsca zdarzenia. Mężczyzna szedł ulicą, z ranną ręką i plamami krwi na ubraniu. Natychmiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy umożliwił prokuraturze przedstawienie podejrzanemu zarzutu związanego z usiłowaniem zabójstwa przy użyciu broni białej. Mężczyzna został osadzony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. A za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie za kratkami.