Perła kultury Sosnowca: Pałac Schoena z nową odsłoną wystawy poświęconej lotnictwu

Lotnicy z Sosnowca nie mają w planach szybko opuścić siedziby Pałacu Schoena Muzeum. Wręcz przeciwnie, mają duże szanse na to, aby stać się doskonale zintegrowaną częścią tej instytucji i zdobyć coraz większe grono entuzjastów.

Venue wprowadza nowy element do swojej oferty na przełomie sierpnia i września – jest to propozycja skierowana do najmłodszych. Muzeum kończy pracę nad nowym wydawnictwem, „Sosnowiecka Eskadra Lotnicza – album towarzyszący wystawie czasowej”. Premiera tej publikacji będzie połączona z prezentacją odświeżonego programu lekcji i warsztatów dostępnych na stronie Muzeum.

Publikacja „Sosnowiecka Eskadra Lotnicza…” ma formę mini-albumu edukacyjnego przeznaczonego dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych uczniów szkoły podstawowej. Zawiera 20 stron pełnych różnorodnych materiałów graficznych: ilustracje, zdjęcia, obrazy do kolorowania, modele do wycinania i wkładkę z naklejkami. Wszystkie ilustracje zostały stworzone przez Pawła Garwola, renomowanego rysownika komiksowego. Publikacja bazuje na treściach opracowanych na potrzeby wystawy poświęconej lotnikom sosnowieckim walczącym podczas II wojny światowej. Wystawa ta była prezentowana do lipca w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Celem albumu „Sosnowiecka Eskadra Lotnicza…” jest upowszechnienie wśród najmłodszych odbiorców historii bohaterskich lotników w sposób atrakcyjny i przystępny, łącząc edukacyjne aspekty z kreatywną zabawą. Dzięki interaktywnym elementom, młodzi czytelnicy mogą przenieść się w czasie i poczuć się jak część niezapomnianej przygody. Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej. Album będzie dostępny do zakupu w siedzibie Muzeum oraz na profilu Allegro muzeum za atrakcyjną cenę 7 zł.