lapowka-pijana-kobieta

Pijana kobieta za kierownicą proponowała policjantom 10 tysięcy złotych

W miniony weekend mieszkańcy Sosnowca spełnili swój obywatelski obowiązek i zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która siedziała za kierownicą samochodu. Kobieta próbowała jechać autem, ale alkohol w jej organizmie stwarzał problemy z kontrolą pojazdu. Ponadto, gdy została zatrzymana przez policję, zaoferowała mundurowym 10 tysięcy złotych.

Nietrzeźwą kobietę zatrzymali na ulicy Mikołajczyka mieszkańcy Sosnowca, którzy zaraz po odebraniu jej kluczyków zgłosili sprawę na policję. Na miejsce przybył patrol drogowy, który wylegitymował 59-letnią mieszkankę Sosnowca, a następnie poddał ją badaniu na trzeźwość alkomatem. Badanie wykazało, że nietrzeźwa kobieta ma ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Kobieta nie chciała przyjąć odmowy, oferując łapówkę

Mieszkanka Sosnowca postanowiła „dogadać się” z funkcjonariuszami i zaoferowała im 10 tysięcy złotych łapówki. Mundurowi nie mieli zamiaru ulec namowom kobiety, pomimo że kilka razy próbowała przekonać ich do zgodzenia się na jej propozycję. Policjanci oznajmili jej również, że próba przekupienia stróżów prawa traktowana jest jako przestępstwo, jednak kobieta uparcie dążyła do osiągnięcia swojego celu.

W rezultacie funkcjonariusze zatrzymali 59-latkę i przewieźli do policyjnego aresztu. Kobieta odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, za co grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, będzie też tłumaczyć się w sądzie za próbę przekupienia policjantów, za co może dodatkowo otrzymać do 10 lat więzienia.