jazda-po-pijaku

Pijany kierowca zaliczył kilka aut na drodze i wjechał w ciężarówkę

Funkcjonariusze policji z Sosnowca zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który staranował pojazdy na ulicy, a następnie sam się uziemił, wjeżdżając w ciężarówkę. Ponadto, kierowca z kretesem oblał test na trzeźwość alkomatem, z racji czego został przewieziony na izbę wytrzeźwień.

Do zdarzenia doszło wieczorem 26 sierpnia na ulicach Sosnowca. Pijany kierowca seata, jadąc zygzakiem po ulicy, wjechał w trzy różne samochody, który były zaparkowane wzdłuż chodnika. A na sam koniec wbił się w samochód dostawczy, który stał na końcu ulicy.

Zaraz po wypadku policja z Sosnowca otrzymała zgłoszenie, że na ulicy Gospodarczej doszło do poważnej kolizji, w której uszkodzonych zostało pięć samochodów. Kierowca pod wpływem alkoholu najpierw zahaczył swoim seatem trzy samochody osobowe, a następnie zakończył swoją nietrzeźwą wycieczkę na stojącym nieopodal samochodzie dostawczym. Uszkodzenia samochodów są dość poważnie. Z kolei największe zniszczenia poniósł seat samego kierowcy.

Policjanci zafundowali piratowi test na trzeźwość, po którym alkohol wykazał, że 39-latek ma aż 3,3 promila alkoholu we krwi. Z miejsca został zatrzymany i przewieziony na izbę wytrzeźwień. Gdy tylko dojdzie do siebie, kierowcę seata czeka przesłuchanie i poniesienie odpowiedzialności za popełnione czyny. Usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym, zniszczenie innych pojazdów, a także jazdę bez ważnego prawa jazdy. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.