PTTK w Sosnowcu organizuje IV Rajd Nocny Ścieżkami Powstania Styczniowego

W imieniu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, noszącego imię Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na IV Rajd Nocny Ścieżkami Powstania Styczniowego. Przewidziany termin to noc z 9 na 10 lutego.

Rajd odbędzie się na trasie obejmującej turystyczne ścieżki prowadzące z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu. Początek rajdu zaplanowany jest na godzinę 21:00, a punktem startowym będzie plac Powstańców Styczniowych (Dworzec Główny PKP w Sosnowcu). Uczestnicy eventu zostaną przetransportowani autokarem do pomnika w Maczkach. Następnie, po symbolicznym zapaleniu zniczy, rozpocznie się marsz uczestników z pochodniami wzdłuż trasy rajdu. Meta rajdu znajduje się na Trójkącie Trzech Cesarzy, skąd uczestnicy zostaną odwiezieni autokarem z powrotem do sosnowieckiego Dworca PKP.

Organizacja rajdu ma miejsce w ramach realizacji zadania Miasta Sosnowca pod tytułem „Wędrówki sosnowieckie. Wędruj z Nami Szlakami Niepodległości”. Celem jest promowanie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa narodowego oraz upowszechnianie wiedzy o historii – zarówno ogólnopolskiej jak i lokalnej, związanej z Sosnowcem i Zagłębiem Dąbrowskim. Wszystko to ma miejsce w roku 2024.

Ważna informacja dla uczestników! Przygotujcie się na wędrówkę w warunkach nocnych i zimowych. Zabierzcie ze sobą odpowiednie ubrania i sprzęt, a przede wszystkim działającą latarkę – czołówkę. Raczki lub kijki mogą okazać się przydatne (istnieje możliwość śniegu, oblodzenia). Pamiętajcie także o zaopatrzeniu się w ciepłe napoje!

Uwaga! Program rajdu może ulec zmianom, które będą podyktowane warunkami atmosferycznymi i bezpieczeństwem uczestników. Decyzję o ewentualnych zmianach podejmować będzie Przewodnik. Uczestnicy „WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH” – IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego są odpowiedzialni za własne ubezpieczenie, natomiast członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.