„Reakcja Słowiańska” – Festiwal Wiedzy i Kultury Słowiańskiej w Sosnowcu

W dniach 11-13 sierpnia, zapraszamy na trzydniowe wydarzenie pod nazwą „Reakcja Słowiańska”. Festiwal odbędzie się w sosnowieckim parku im. Jacka Kuronia i oferuje bogaty program pełen gier terenowych, warsztatów kulturalnych oraz koncertów. Wśród zaproszonych artystów znajduje się zespół Percival Schuttenbach, twórca ścieżki dźwiękowej do popularnej gry komputerowej Wiedźmin 3.

Przekrojowa impreza kulturalna, której tematem przewodnim jest kultura słowiańska, ma miejsce w Sosnowcu. Na terenie parku im. Jacka Kuronia odbędzie się debiutancka edycja festiwalu „Reakcja Słowiańska”, składającego się z elementów muzycznych i kulturalnych.

Inicjatorem oraz głównym organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Jawia”, które aktywnie promuje Kulturę Słowiańską, ze swoją siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Przystanku Otwartej Kultury Sosnowiec. Festiwal potrwa przez trzy dni, od 11 do 13 sierpnia. Pierwsze dwa dni wypełnione są muzyką – czeka nas aż 8 koncertów następujących zespołów:

  • 11 sierpnia: Laboratorium Pieśni, Jar, Lunaria
  • 12 sierpnia: Percival, Percival Schuttenbach, Runika, Velesar, Jerna

– Nasza inicjatywa, „Reakcja Słowiańska”, wkroczy do Zagłębia! Ale to dopiero początek! Podczas festiwalu będziecie mieli okazję posłuchać 8 koncertów czołowych zespołów folkowych, folkrockowych i folkmetalowych. Wśród nich będzie również Percival – zespół znany z tworzenia muzyki do gry Wiedźmin 3 – zachęcają do udziału organizatorzy.

Ostatni dzień festiwalu, niedziela, skupi się na aktywnościach dla całej rodziny. Oprócz warsztatów i prelekcji odbędą się gry terenowe inspirowane mitami i legendami słowiańskimi. Dodatkowo zobaczymy pokazy walk rekonstruktorów historycznych z okresu wczesnego średniowiecza oraz targ rzemieślniczy.