Rekordowe zabezpieczenie narkotyków przez sosnowiecką policję w ciągu jednego dnia

Dzięki nieustępliwej pracy kryminalnych z Sosnowca, tylko w ciągu jednego dnia udało się przejąć około 8,5 kg marihuany, nieco mniej niż 300 g amfetaminy oraz prawie pół kilograma metamfetaminy. Funkcjonariusze doprowadzili do aresztowania dwóch mężczyzn, mieszkańców tego miasta, w wieku 31 i 45 lat. Obydwaj zostali oskarżeni o posiadanie ogromnej ilości narkotyków i, po decyzji sądu, tymczasowo umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. Warto zauważyć, że od początku kwietnia, funkcjonariusze przejęli już łącznie 12 kg różnorodnych narkotyków.

Była to najnowsza operacja przeprowadzona przez sosnowiecką policję, która w ciągu zaledwie jednego dnia zabezpieczyła około 8,5 kg marihuany, prawie 300 g amfetaminy i blisko 500 g metamfetaminy. Policjanci natknęli się na ślad prowadzący do dwóch mieszkańców Sosnowca. Pierwszy z nich, 31-latek, posiadał znaczne ilości marihuany, metamfetaminy i amfetaminy w swoim mieszkaniu oraz piwnicy. Drugi z mężczyzn, 45-latek, przechowywał prawie 3,5 kg marihuany w swoim garażu i samochodzie.

Z obu podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar. Zarówno 31-letni jak i 45-letni mężczyźni zostali aresztowani przez policję i usłyszeli zarzuty prokuratorskie za posiadanie dużej ilości substancji odurzających. Obydwaj muszą teraz liczyć się z karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Następnie zostali przedstawieni przed sądem w Sosnowcu, który zadecydował o ich tymczasowym uwięzieniu na okres trzech miesięcy.