Sosnowiec: festiwal Kolorów zbliża się wielkimi krokami

W Sosnowcu, 2 września, przewidziano wydarzenie, które docenią entuzjaści tworzenia barwnych chmur z proszku – Festiwal Kolorów. Planowane jest ono do zrealizowania w Parku Sieleckim i nie wiąże się z żadnymi opłatami za wstęp.

Sosnowiec przygotowuje się na oficjalny Festiwal Kolorów. Rozpocznie się on w sobotę, 2 września, w Parku Sieleckim. Początek zabawy przewidziano na godzinę 15, natomiast ostatnie rozsypanie kolorowego proszku zaplanowano na godzinę 20. Udział w tym wydarzeniu jest darmowy.

Festiwal Kolorów to unikalna forma spędzenia czasu, polegająca na rzucaniu w powietrze przez tłumy ludzi specjalnych proszków zwanych Kolorami Holi. Powstaje dzięki temu duża, pełna barw chmura. Proszki te następnie opadają na zebranych wokół uczestników, malując ich na różne kolory. Wydarzenia tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce i coraz więcej miast decyduje się je organizować.

Oprócz energetycznej atmosfery pełnej kolorów i muzyki na żywo, uczestnicy Festiwalu będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Sosnowiecki magistrat zapowiada między innymi strefy partnerów, sklep Festiwalu Kolorów, słodkości oraz konkursy z nagrodami.

Organizatorzy wydarzenia przypominają uczestnikom o zakazie przynoszenia własnych proszków innych niż Kolory Holi ze względów bezpieczeństwa. Na terenie festiwalu będzie dostęp do 11 różnych kolorów proszków. Są one bezpieczne dla zdrowia, nie powodują alergii oraz łatwo można je usunąć ze skóry i ubrań podczas prania.

Warto przypomnieć, że Holi to święto radości i wiosny obchodzone przez hindusów. W ostatnim czasie festiwal ten zdobył popularność także w Europie i Ameryce Północnej jako okazja do świętowania miłości i radości życia pełnego kolorów.