Sosnowiec stanie się sercem kultury deskorolkowej dzięki Mediateka Skate Festival

Od 3 do 30 czerwca, Mediateka w Sosnowcu zamieni się w centrum niesamowitego wydarzenia o nazwie „Mediateka Skate Festival”. W ciągu tego prawie miesięcznego festiwalu, zarówno miłośnicy deskorolki, jak i te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, będą mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach.

Przestrzeń Mediateki zyskała na przestrzeni ostatnich lat znaczną popularność wśród międzynarodowej społeczności deskorolkowej, dzięki częstym wizytom od drużyn z USA oraz publikacjom zdjęć i filmów na zagranicznych portalach społecznościowych.

Wspólnie z Mediateką Zagłębiowską w Sosnowcu, firma Apostrov zaprasza wszystkich na to niecodzienne wydarzenie. Celem jest prezentacja deskorolki jako zjawiska mogącego kształtować kulturę. Niezaprzeczalnym jest bowiem fakt, że deskorolka to nie tylko forma buntu i miejskiego sportu, ale także inspiracja dla projektantów mody streetwearowej oraz istotny element kultury hip-hop, graffiti i muzyki, mający duży wpływ na młode pokolenie.

Podczas festiwalu Mediateka Skate Festival, deskorolka weźmie prym w Mediatece przez cały czerwiec. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach, takich jak wystawy fotografii deskorolkowej, prelekcje, projekcje filmów na dużym ekranie, afterparties oraz bezpłatne warsztaty deskorolkowe dla dzieci i młodzieży, które umożliwią im naukę podstaw tej dyscypliny sportu, a także zapoznanie się z historią deskorolki i zasadami jej budowy.

Ludzie