sosnowiec-karetki-ukraina

Sosnowieckie karetki pogotowia wyruszyły na Ukrainę

W czwartek, 24 lutego, ziemie ukraińskie zostały najechane przez wojska Federacji Rosyjskiej, rozpoczynając brutalne działania militarne na obszarze całego kraju. Od tego czasu minęło już 10 dni, a obywatele Ukrainy nadal zmagają się z wrogimi siłami, zacięcie broniąc suwerenności swojej ojczyzny. A to oznacza, że pojawia się coraz więcej osób potrzebujących leków i niezbędnej opieki medycznej. Z tego względu Sosnowiec zdecydował się na wysłanie na Ukrainę czterech karetek pogotowia.

Dyrekcja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego (RPR) w Sosnowcu postanowiła pomóc cierpiącym obywatelom Ukrainy, wysyłając na miejsce cztery karetki pogotowia ratunkowego, z których dwie planują pozostać tam już na stałe. Na Ukrainie zaczyna brakować leków i opatrunków, a zapotrzebowanie na lekarzy staje się coraz większe.

Cztery karetki pogotowia i 400 kartonów z pomocami medycznymi

Sosnowiec przygotował cztery karetki pogotowia, wraz z niezbędnym sprzętem i lekami, które wyruszyły na Ukrainę, aby nieść pomoc ukraińskim ofiarom wojny – żołnierzom i cywilom. Na wyposażeniu karetek znajdują się defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, plecaki z opatrunkami i środkami do dezynfekcji, a także 400 kartonów z lekami i materiałami do udzielania pomocy medycznej.

Zgromadzenie tak sporej ilości zapasów medycznych było możliwe dzięki szpitalom marszałkowskim, firmom prywatnym, instytucjom, klinikom i oczywiście mieszkańcom Sosnowca.

Ukraina otrzymuje wsparcie od całej Polski. Zobacz, jaką pomoc zorganizowano w Kutnie – kutnoinfo.pl.