Spotkanie poświęcone naukom ścisłym i technologii w Mediatece

Jeśli jesteście fanami najnowszych technologii i porywającej robotyki, mamy dla Was wyjątkowe wyzwanie. Z radością zapraszamy wszystkich członków rodziny na spotkanie dedykowane naukom ścisłym – STEM, które odbędzie się w Mediatece. Przyjdźcie do nas 18 czerwca, między 17:00 a 19:00, do Świata Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece. Dla wszystkich zainteresowanych udział jest bezpłatny.

Podczas naszej imprezy STEM przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Będzie stanowisko pełne robotów takich jak Photon, Dash, Dot, gdzie będziecie mogli nauczyć się ich obsługi, programowania oraz zabawy z nimi poprzez rzut piłkami do celu (Technology, Mathematics). Będzie także stanowisko z majsterkowaniem i Makey Makey, gdzie chętni będą mogli skonstruować swój własny „klikacz”, a potem przetestować go w zadaniu online za pomocą płytek Makey Makey (Science, Technology, Engineering).

Dodatkowo przygotowaliśmy stanowisko z matą do kodowania i kubeczkami plastikowymi. Na tym stanowisku będziemy prezentować różne aktywności na macie do kodowania, takie jak układanie kubeczków według wzorów, budowanie muru zgodnie z kodem, czy gra w kółko i krzyżyk (Mathematics). Ostatnie stanowisko będzie wyposażone w długopisy 3D. To doskonała okazja do skorzystania z nowoczesnego sprzętu i pobudzenia własnej kreatywności. Proponujemy stworzenie własnego trójwymiarowego dzieła sztuki, gadżetu lub figurki z ulubionego filmu czy bajki (Technology, Engineering).

Projekt został dofinansowany w ramach konkursu „Lokalne inicjatywy edukacyjne” – w ramach programu Amazon STEM Kindloteka.