Spotkanie z zapalonym podróżnikiem Waldkiem Maliną w Kawiarni Aruko

W przytulnej atmosferze Kawiarni Aruko, położonej przy al. Zwycięstwa, odbędzie się spotkanie z wybitnym podróżnikiem i górołazem – Waldkiem Maliną. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 17.30 9 lipca. Malina od 14 lat należy do grona zapalonych podróżników, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. W czerwcu tego roku, dzięki swojej determinacji i odwadze, udało mu się zdobyć Denali, najwyższy szczyt Ameryki Północnej, co jest celem wielu wspinaczy na całym świecie.

Zdobycie Denali to wyzwanie pełne trudności i niespodziewanych przeciwności losu. O wyprawie na ten masyw o wysokości 6190 metrów n.p.m., gdzie panują ekstremalne warunki pogodowe, decyduje wiele czynników. Trudne kwestie logistyczne, zmienna aura, bardzo niskie temperatury czy duża ekspozycja – to wszystko sprawia, że szczyt ten jest niezmiernie trudny do zdobycia. Podczas spotkania Waldek opowie o swoim 15-dniowym boju o sukces, który z każdym dniem stawał się coraz bardziej żmudny. Poruszy także tematykę związaną z walką samym ze sobą oraz o problemach, które niesie ze sobą wspinaczka w niezwykle trudnych warunkach.

Mimo iż Malina nie jest profesjonalnym podróżnikiem i na co dzień pracuje jako tokarz w hutnictwie, zdobył szerokie doświadczenie w podróżowaniu. W czasie spotkania w Kawiarni Aruko będzie okazja do dowiedzenia się wielu ciekawych faktów na temat jego licznych wypraw. Wszyscy obecni będą mieli również możliwość pamiątkowego zdjęcia z tym inspirującym podróżnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30 9 lipca w Kawiarni Aruko, mieszczącej się przy Alei Zwycięstwa 5 w Sosnowcu. Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.