Stracił warsztat w pożarze w Sosnowcu!

Poprzez wybuch pożaru nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Sosnowiec, spłonął warsztat jednego z mieszkańców miasta. Znajomy właściciela warsztatu zainicjował zbiórkę na jego odbudowę. Mężczyzna stracił miejsce pracy, narzędzia oraz samochody klientów, które znajdowały się w warsztacie. Stracił wszystko, co znajdowało się w warsztacie.

Wybuch pożaru w Sosnowcu zniszczył wszystko 

Dokładnie 16 września w środę, w miejscowości Sosnowiec wybuchł pożar nielegalnego składowiska odpadów przy ulicy Radocha. Działania z jego zwalczeniem trwały przez wiele godzin na obrębie ok. 7,5 km kw. Utrudnieniem w opanowaniu pożaru strażakom sprawiały materiały palne, które wytwarzały wysoką temperaturę. Około godziny 1.30 udało się zapanować nad pożarem.

Z informacji od mł. Bryg. Marcina Pilarskiego – zastępcy komendanta PSP w Sosnowcu wynika, że w szczytowym momencie liczba zastępów wynosiła ponad 90, a liczba strażaków aż 240.

Poszkodowany – Pan Kamil nie posiadał ubezpieczenia na spalony warsztat ze względu na to, że żaden ubezpieczyciel nie chciał zgodzić się na ubezpieczenie ze względu na miejsce, w którym znajdował się warsztat – jego miejsce pracy.

Zbiórka na warsztat samochodowy w Sosnowcu

Na portalu zrzutka.pl znajomy Pana Kamila stworzył zbiórkę internetową. Całość ma być przeznaczona na odbudowanie warsztatu, który stracił właściciel. Na zakup niezbędnych rzeczy. Kwota zbiórki to 50 tysięcy złotych.

Właściciel warsztatu, który spłonął w pożarze, prosi mieszkańców Sosnowca, oraz okolic o pomoc. Jeśli ktoś jest w stanie mężczyźnie pomóc w uzyskaniu odszkodowania, rekompensaty dla klientów, którzy zostawili w warsztacie swoje auta, również proszony jest o kontakt. Informacja o hali do wynajęcia w Sosnowcu pod warsztat także będzie istotna.

W pożarze spłonęło wszystko, co znajdowało się w środku. Jeśli mamy możliwość pomocy młodemu mężczyźnie możemy wpłacić określoną kwotę na https://zrzutka.pl/xhcwmw