zerwane-trakcje

TIR zerwał trakcję tramwajową w Sosnowcu. Ogromne korki w centrum miasta

W centrum Sosnowca doszło do nietypowej kolizji, w trakcie której kierowca samochodu ciężarowego zahaczył o trakcję tramwajową i zablokował ulicę Piłsudskiego – najbardziej ruchliwą ulicę w Sosnowcu. Kolizja nie tylko zablokowała dwa pasy na Piłsudskiego, ale również uziemiła tramwaje trzech linii – 15, 21 i 26.

Groźna kolizja wydarzyła się na ul. Piłsudskiego w centrum Sosnowca, gdzie kierowca TIR-a zatrzymał się przed wjazdem pod wiadukt. Jego decyzja spowodowana była obawą, że naczepa może nie zmieścić się w tunelu. Z racji tego kierowca postanowił wycofać TIR-a. Jednak podczas wykonywania manewru cofania zahaczył naczepą o trakcję tramwajową. Ciężarówka utknęła, a ruch samochodowy i tramwajowy zostały skutecznie uziemione.

Zablokowane dwa pasy ulicy i kursy tramwajowe

Jak poinformowała Sonia Kepper, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, zrywając trakcję na torowisku tramwajowym, TIR uniemożliwił kursy tramwajom linii 15, 21 i 26, a do tego sparaliżował ruch drogowy na dwóch pasach.

Niektórzy mieszkańcy miasta twierdzą, że oznaczenie drogowe, które informuje o wysokości wiaduktu, mówi o wysokości 3,5 metra. Natomiast rzeczywista wysokość to 4 metry. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę przepisy drogowe, informacja na znaku, która ukazuje wysokość wiaduktu, powinna być niższa o pół metra, aby zapewnić bezpieczną przestrzeń między pojazdem a stropem.

Być może zainteresuje Cię również sukces zawodniczek tenisa stołowego ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu.