Tragiczne zdarzenie na torach w Sosnowcu – mężczyzna potrącony przez pociąg

27 października, w piątkowy poranek, w sosnowieckiej miejscowości doszło do groźnego zdarzenia na torach. Na wiadukcie położonym przy ulicy Żeromskiego, pociąg potrącił przechodzącego mężczyznę. W wyniku nieszczęśliwego incydentu, poszkodowany został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Koleje Śląskie, które obsługują tamtejsze trasy, informują o znacznych opóźnieniach.

Sosnowiecka Komenda Miejska Policji została powiadomiona o niebezpiecznym zdarzeniu na torach rano, około godziny 8. Ranny mężczyzna został szybko zabrany do szpitala, a odpowiednie służby rozpoczęły działania na miejscu wypadku. Ruch kolejowy na miejscu zdarzenia jest utrudniony – pociągi mogą poruszać się tylko jednym torem.

Koleje Śląskie przekazują, że wprowadzono jednotorowy ruch kolejowy z powodu potrącenia osoby przez pociąg innego przewoźnika na odcinku Będzin – Sosnowiec Główny. Wskutek tego, pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami. Najbardziej dotknięte są pociągi poruszające się trasami Częstochowa – Tychy Lodowisko oraz Gliwice – Częstochowa.