Tragiczny wypadek w Sosnowcu: balkon odłamał się od kamienicy

Na ulicy Krzywej w Sosnowcu nastąpiło zdarzenie, które miało tragiczne skutki. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do oderwania się balkonu, co skończyło się hospitalizacją dwóch osób w stanie krytycznym. Niestety, jedna z nich nie przeżyła.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek rano. To właśnie wtedy balkon czteropiętrowej kamienicy, znajdującej się na trzecim piętrze, niespodziewanie odłamał się. Informacje na temat tego niebezpiecznego incydentu zostały potwierdzone przez młodszego aspiranta Tomasza Dejnaka, rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, podczas rozmowy z Interią. Alarm wpłynął o 6:18.

Dejnak dodał, że balkon zawalił się przy skrzyżowaniu ulic Czystej i Krzywej. W chwili wypadku na balkonie przebywały dwie osoby, które po upadku znalazły się w stanie krytycznym i zostały przewiezione do szpitala. Niestety, około godziny 10 przekazano informację o śmierci jednej z nich.

Rzecznik poinformował również, że ze względu na podejrzenie uszkodzenia struktury budynku, ewakuowano 21 mieszkańców kamienicy. Miasto zorganizowało im pomoc, udostępniając między innymi autobus. Akcja ratunkowa była nadal w toku i niemożliwe było podanie więcej szczegółów w tamtym momencie.