Ukrainiec uratował sytuację na trasie DK94, niestety kierowca ciężarówki zmarł

Z powiadomienia otrzymanego od jeden z kierowców jadących trasą DK94, funkcjonariusze policji w Sosnowcu dowiedzieli się o niepokojącym incydencie. Kierujący pojazdem mężczyzna zauważył, że ciężarówka jadąca przed nim poruszała się niepewnie, po czym zaczęła gwałtownie skręcać w stronę pobocza. Jak się później okazało, za kierownicą tego pojazdu był nieprzytomny mężczyzna. Tymczasem ten, który zaobserwował tę sytuację, zdecydował się podjąć natychmiastowe działania, zapobiegając tym samym potencjalnej tragedii. Niestety, pomimo usilnych starań, życia kierowcy ciężarówki nie udało się uratować.

Funkcjonariusze sosnowieckiej policji zostali powiadomieni o incydencie na trasie DK 94 w godzinach wieczornych. Pierwszą jednostką, która zareagowała na zgłoszenie, była OPP z Katowic. Na miejscu policjanci natychmiast zabezpieczyli prawy pas jezdni, na którym częściowo znajdowała się zatrzymana ciężarówka.

Podczas rozmowy z 30-letnim obywatelem Ukrainy, który zgłosił incydent, mundurowi dowiedzieli się, że to on zauważył niestabilną jednostkę poruszającą się po trasie DK94. Ciężarówka nagle zaczęła skręcać na pobocze, a gdy Ukrainiec ją wyprzedzał, dostrzegł za kierownicą nieprzytomnego mężczyznę. Przerażony tym widokiem, zdecydował się natychmiastowo podjąć działania ratunkowe, zdając sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymał swój pojazd, szybko przeszedł do ciężarówki i pociągnął hamulec ręczny.

Następnie wezwał służby ratunkowe. Policja podjęła próbę udzielenia pomocy 59-letniego kierowcy ciężarówki jeszcze przed przybyciem karetki. Mimo natychmiastowego rozpoczęcia procedur resuscytacyjnych, mężczyzna zmarł.

Szybka i decyzyjna reakcja świadka tego tragicznego zdarzenia pozwoliła uniknąć bardziej drastycznych konsekwencji na tak ruchliwej drodze. W sytuacjach takich jak ta, każda sekunda ma ogromne znaczenie. Nasza szczera wdzięczność dla tego mężczyzny za jego obywatelską odwagę i odpowiedzialność!