Ulica Kukułek w Sosnowcu czeka na przebudowę!

Przebudowa ulicy Kukułek w Sosnowcu zdecydowanie coraz bliżej zbliża się do realizacji. Aktualnie miasto czeka na oferty firm, gdyż rozpoczęło przetarg. Udało się już pozyskać Urzędowi Miejskiemu dofinansowanie na budowę z Funduszu Dróg Samorządowych.

Budowa ulicy Kukułek w Sosnowcu

Jak twierdzi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Rafał Łysy zainteresowanie mieszkańców w okolicy ulicy Kukułek jest bardzo duże od kilku lat. Twierdzi on, że można nawet nazwać to osiedle nową dzielnicą Sosnowca.

Mieszkańcy wspomnianej powyżej nowej dzielnicy nareszcie będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią aktualnie opłakanej ulicy Kukułek. Nie ma nawet przy niej chodników, ani oświetlenia. Od długiego czasu chcieli, aby ulica została poprawiona. Z  pewnością ucieszy ich informacja o wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Urząd Miejski w Sosnowcu informuje, że prace będą polegały na podbudowie drogi oraz nowego asfaltu, a także oświetlenia i chodnika.

Fundusz Dróg Samorządowych wspiera remont ulicy Kukułek w Sosnowcu

Kiedy miasto właśnie ogłosiło przetarg, od razu dostało informację z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach o dofinansowaniu, które wynosi około 2 milionów złotych. Dofinansowanie ulicy Kukułek pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych, a otrzymane pieniądze  z dofinansowania stanowią ponad 20 procent całej inwestycji.

Prezydent Sosnowca informuje, że w kilku miejscach miejscowości powstaną wyniesione skrzyżowania, co spowoduje, że kierowcy będą zmuszeni wolniej jeździć. Ograniczenia prędkości zapewnią mieszkańcom dodatkowe bezpieczeństwo. 

Na ulicy 11 Listopada zmieni się organizacja ruchu. Znów zostanie udostępniony zjazd kierowcom jadących od strony Dańdówki i Niwki w ulicę Kukułek.

Podczas modernizacji zostaną przebudowane sieci wodociągowe, teletechniczne, gazowe, elektroenergetyczne, a także zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa.