Ulice Piłsudskiego i Małachowskiego w przebudowie. Mieszkańców czekają utrudnienia drogowe

W Sosnowcu rozpoczęły się dwa zapowiadane od dłuższego czasu remonty –  torowiska przy ulicy Małachowskiego oraz ulicy Piłsudskiego. Roboty drogowe dotkliwie odczują mieszkańcy Sosnowca, a przede wszystkim  kierowcy.

Remont ulicy Piłsudskiego

Pierwszy z rozpoczętych remontów dotyczy ulicy Piłsudskiego. Jego powodem jest uszkodzenie nawierzchni drogi, które powstało podczas prac związanych z wymianą torowiska. Obecnie trwa drugi etap remontu, realizowanego przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic. Łączny koszt prac oszacowano na blisko 1 milion złotych. Utrudnienie zaczną się w poniedziałek 22 marca, tu po porannym szczycie komunikacyjnym. Zamknięty zostanie ruch na pasie w kierunku centrum Sosnowca, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kresową do ronda im. W. Bartoszewskiego. Zgodnie z planem, remont będzie trwał nie krócej niż dwa tygodnie. Dla kierowców wyznaczony będzie objazd drogą w kierunku Milowic. Prace renowacyjne obejmą wymianę nawierzchni drogi oraz krawężników na blisko 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu zlokalizowane nad trasą S86, do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

Ulica Małachowskiego również w remoncie

Drugą z ulic, objętą pracami remontowymi, jest ulica Małachowskiego. Prace ruszyły już w ubiegłym tygodniu, a dotyczą przebudowy torowiska tramwajowego. Mieszkańców tej, jak i kilku okolicznych ulic, czekają więc istotne zmiany. Aby zapewnić kierowcom dostęp do podziemnego parkingu, zlokalizowanego właśnie przy ulicy Małachowskiego, wprowadzony został ruch wahadłowy. Do parkingu dojechać można jedynie boczną odnogą al. Zwycięstwa. Jak przekazali przedstawiciele Urzędu Miejskiego, nowe torowisko powstanie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefakbrykowanych o elastycznym montażu szyn w komorach z zastosowaniem mas zalewowych. Renowacji poddany zostanie również układ zasilania, sieć trakcyjna, system oświetlenia ulicznego, wiata przystankowa oraz instalacje podziemne. 

Jeden komentarz w temacie “Ulice Piłsudskiego i Małachowskiego w przebudowie. Mieszkańców czekają utrudnienia drogowe

Comments are closed.