Unikalny Festiwal Bożonarodzeniowy w Sosnowcu: Długotrwałe Świętowanie Grudniowych Uroczystości

Sezon świąteczny jest w pełnym rozkwicie. Choinkowe dekoracje i przysmaki wkrótce zawitają na ulice Sosnowca, gdzie już na początku grudnia odbędzie się Festiwal Bożonarodzeniowy. W tym roku, urokliwe wydarzenie potrwa znacznie dłużej niż zazwyczaj – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– W poprzednich latach, Festiwal Bożonarodzeniowy w Sosnowcu trwał tylko kilka dni i był organizowany na różnych ulicach miasta takich jak Warszawska, Modrzejowska czy Aleja Zwycięstwa. Jednak w tym roku, postanowiliśmy sprawić, aby magiczna atmosfera świąt towarzyszyła nam przez większą część grudnia i festiwal będzie dostępny aż do samej Wigilii – wyjaśnia Chęciński.

Tegoroczny festiwal odbędzie się na Placu Powstańców Styczniowych, tuż przed głównym dworcem miasta. Zacznie się 4 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. To oznacza, że osoby, które jeszcze nie zdążyły kupić prezentów, będą miały okazję to zrobić na naszym festiwalu – dodaje prezydent.

Na Placu Powstańców Styczniowych zostanie ustawionych 10 drewnianych domków, specjalnie przygotowanych na to wydarzenie. W nich odwiedzający festiwal będą mogli znaleźć różnego rodzaju świąteczne przysmaki, gorące napoje oraz produkty idealne na prezent dla bliskich.

Wśród atrakcji znajdzie się m.in. 15-metrowe koło młyńskie oraz domek Świętego Mikołaja, gdzie każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia. 6 grudnia pojawi się sam Mikołaj, który po uprzednim ustaleniu z rodzicami, wręczy dzieciom prezenty. Podczas 20-dniowego festiwalu przed dworcem stanąć też ma mała scena, na której odbędą się różne występy. Całość będzie dodatkowo urozmaicona warsztatami.

Na Placu Powstańców Styczniowych niebawem otworzy swoje drzwi nowa kawiarnia – Rotunda Cafe. To miejsce również wprowadzi nas w jedyny w swoim rodzaju grudniowy nastrój. Atmosfera świąt będzie obecna na ulicach Sosnowca przez cały ten miesiąc, gdyż już teraz rozpoczęto montaż świątecznych dekoracji.