Urząd Miasta Sosnowiec zaprasza na ekologiczne warsztaty rękodzieła dla seniorów

Władze miasta Sosnowiec wychodzą z inicjatywą skierowaną do seniorów posiadających zamiłowanie do prac manualnych. Kolejna edycja warsztatów rękodzieła, specjalnie przygotowana dla tzw. „Kreatywnych Seniorów”, odbędzie się 20 listopada 2023 roku, czyli w poniedziałek, dokładnie o 17:00. Spotkanie odbędzie się w Sali Narad znajdującej się na drugim poziomie Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11.

Podczas nadchodzących warsztatów nie zabraknie aspektu ekologicznego. Będą one częścią świętowania Tygodnia Edukacji Globalnej 2023, a program spotkania przewiduje wykonanie ozdób choinkowych z materiałów nadających się do ponownego użycia. Dążeniem organizatorów jest promocja ekologicznej postawy i zachęcanie do korzystania z surowców wtórnych w trakcie tworzenia rękodzieła.

Nietypowym elementem nadchodzącej edycji warsztatów będzie aktywne zaangażowanie uczestników w dyktowanie programu spotkania. Tym razem to oni podzielą się swoimi pomysłami na wykonanie świątecznych ozdób. Organizatorzy zwracają się z prośbą do osób, które są chętne do podzielenia się oryginalnymi koncepcjami, o przyniesienie niezbędnych materiałów zarówno dla siebie, jak i dla kilku innych uczestników.