Ustalone przyczyny katastrofy budowlanej w Sosnowcu – postępowanie dyscyplinarne w toku

Odkryto przyczyny tragicznego wypadku budowlanego, do którego doszło na początku września w Sosnowcu. W wyniku zawalenia się balkonu kamienicy, dwie osoby znalazły się pod gruzami. Niestety, jedna z nich – kobieta, nie przeżyła upadku, natomiast jej mąż, który doznał poważnych obrażeń, nadal przebywa pod opieką medyczną w szpitalu.

Po przeprowadzeniu śledztwa przez inspektorów z Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu, okazało się, że do katastrofy doszło z powodu znacznego zużycia technicznego prętów podtrzymujących balkon. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie regularnych badań technicznych budynku i nie zgłoszenie potencjalnego zagrożenia została ukarana mandatem. To jednak nie koniec konsekwencji tego zaniedbania – trwa również postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

Dodatkowo, inspektorzy wydali zarządzenie dotyczące usunięcia reszty balkonów znajdujących się na fasadzie tej kamienicy. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców budynku.