Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych 2024 w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej

Zaplanowane na godzinę 9:00 w niedzielę, 31 marca 2024 r., Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych odbędzie się w prestiżowym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizowane przez Fundację Wolne Miejsce we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, śniadanie ma na celu zapewnienie wszystkim osobom samotnym lub doświadczającym trudności materialnych możliwości świętowania Wielkanocy w towarzystwie innych.

To wyjątkowe poranne spotkanie, mające miejsce w Niedzielę Wielkanocną, 31 marca, stanowi część stałego zaangażowania Fundacji i Metropolii w tworzenie wspólnoty i wsparcia dla tych, którzy mogą czuć się samotni podczas tego świątecznego czasu. Od godziny 9:00 rano każda osoba samotna lub borykająca się z problemami finansowymi ma szansę przyjąć zaproszenie, zasiąść przy wielkanocnym stole i cieszyć się atmosferą świąt, dzieląc się jajkiem i rozmową z innymi uczestnikami.

Uczta wielkanocna uwzględnia tradycyjne potrawy, takie jak żurek z jajkiem, pisanki, kiełbasa oraz sałatka warzywna. Nie braknie również ciast i innych słodkości, które dopełnią świąteczny nastrój.