Wypadek na DK86 w Sosnowcu z udziałem pijanego kierowcy

Na Drodze Krajowej 86 w Sosnowcu doszło do poważnego wypadku. Pijany kierowca mazdy z dużą prędkością uderzył w fiata doblo. Jedna osoba trafiła do szpitala, a droga była zablokowana. Sprawcę czekają konsekwencje prawne. 

Droga krajowa w kierunku Częstochowy zablokowana

Ważna informacja dla kierowców – na Drodze Krajowej 86, na wysokości salonu samochodowego Mercedes w kierunku Częstochowy doszło do wypadku w poniedziałek 7 września. Z ustaleń śledczych policji na miejscu wynika, że sprawca wypadku był nietrzeźwy w chwili zderzenia pojazdów. Do wypadku doszło przed 22.00 i przez ponad godzinę droga na DK86 pod wiaduktem została zablokowana. Miejsce wypadku można było ominąć, zjeżdżając w pierwszy zjazd na Sosnowiec. Pomimo tego, do czasu wznowienia płynnego ruchu tworzyły się korki i przejazd był mocno utrudniony. Kierowcy stojący w długim korku sugerowali objazd z Katowic autostradą A4, a następnie trasą S1 w kierunku Częstochowy. Na tym odcinku należy zachowywać szczególną ostrożność, żeby nie doszło do podobnej tragedii. 

Sprawca będzie odpowiadał przed sądem

Mężczyzna kierujący mazdą miał aż 2,3 promila alkoholu we krwi. Z relacji podkomisarza Sonii Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wynika, że nieprawidłowo dokonał on manewru zmiany pasa ruchu i tym spowodował kolizję z fiatem doblo. Do szpitala trafił sprawca wypadku z niewielkimi obrażeniami. Przebywał na obserwacji, a następnie będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym. W zależności od zniszczeń i uszczerbku na zdrowiu sprawcy wedle polskiego prawa możne grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że dopuszczalna wartość alkoholu we krwi to 0,2 promila. Taka wartość pozwala na legalne prowadzenie pojazdu. Pomimo wielu akcji prewencyjnych i edukacyjnych, nadal na polskich drogach największym problemem są pijani kierowcy. To oni są głównymi sprawcami wypadków. Być może znaczące zaostrzenie sankcji wobec sprawców pomogłoby zmienić tę kwestię.