Wytrzymałe listwy przypodłogowe do pokoju dziecka

Każdy z rodziców wie, że aranżacja pokoju dla malucha to trudny sprawdzian. To wielozadaniowe wnętrze, które w dużej mierze pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na dekoracyjne detale aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czemu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Podstawowym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dokładnie ukrywają szczelinę dylatacyjną, która występuje przy montażu podłogi. W takim wypadku właściwa jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, natomiast w przypadku gdy  kurz oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne podwyższenie podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie jej kosztowna wymiana na nową.

Listwy posiadają potężne znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą sprawowały doskonałą ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe dają gwarancję wspaniałe wykończenie podłogi oraz skutecznie chronią ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drugim, bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość sprawne ukrycie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Sprytnie ukryte przewody nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży wytworzone są z przeróżnych materiałów, o artystycznych formach i nietuzinkowych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj sprawność w czyszczeniu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. Dlatego dla rodziców, doceniających czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to właściwy wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu gwarantują idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długotrwałej styczności, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Dobierając listwy przypodłogowe, należy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego powinna być odporna na niechciane uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, ale także być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Dzieci mogą być doskonałymi testerami wybranej przez rodziców sztukaterii — wykonana ze słabego materiału pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Z uwagi na aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, musimy zastosować produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju dziecięcego, pragniemy, aby była użyteczna, ale zarazem ładna i dopasowana do wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Większy pokój zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego pokoiku sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy harmonie we wnętrzu i wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych pokojach, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Należy jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można również wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są właściwie zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

https://mardomdecor.com/