Zamek-Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu zaprasza na pokazy ognia

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i pierwszy podświetlony zamek w Polsce. Zwany też Ogrodzieniecką Twierdzą Światła od listopada ten odnowiony kawał polskiej historii dostępny jest już dla zwiedzających. Zamek obejmuje wiele atrakcji świetlnych, w tym weekendowe pokazy ognia i podświetlone postacie.

Ogrodzieniecka Twierdza Światła to dość nietypowa gratka dla turystów, która już na wejściu wita swoich gości przyciągającą wzrok iluminacją. Ruiny zamku są podświetlone, a na dziedzińcu rozstawiono spowite świetlną aurą postacie z zamierzchłej epoki. Pełno tutaj rycerzy i dawnych mieszkańców, którzy pełnią funkcję średniowiecznych dekoracji. A przed wejściem na dziedziniec stoją uzbrojeni halabardnicy.

Pojedynki rycerskie i pokazy ognia

Obiekt przedstawia historię zamku i regionu w bardziej „oświecony” sposób, dzięki czemu już od samego otwarcia nie może odgonić się od turystów. Wypełniony figurami dziedziniec składa się z wielu podświetlonych dekoracji, w tym białej damy, rycerza na koniu i czarnego psa. Nie zapomniano również o przedstawicielach rodziny Bonerów, która niegdyś zamieszkiwała tę legendarną warownię.

Kolejną atrakcją świetlną Zamku Ogrodzieniec są spektakularne pokazy ognia tzw. Fire Show, które odwiedzający mogą podziwiać w każdy weekend. Program obejmuje m.in. pokazy walk rycerskich i legendy o skrywanych przez zamek tajemnicach, opowiadane przez siedzącego przy ognisku kustosza.