Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji biegu Tropem Wilczym 3 marca 2024

Z ogromną radością informujemy o nadchodzącej edycji biegu Tropem Wilczym, który ma miejsce 3 marca 2024 r. Start wyścigu przewidziany jest na godzinę 12:00 i rozpocznie się sprzed siedziby Urzędu Miasta umiejscowionego przy Alei Zwycięstwa 20. Trasa, którą pokonają zawodnicy, poprowadzi ich przez ulice Sosnowca aż do mety sytuowanej przy pomniku poświęconym „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej”. Miejsce zakończenia wyścigu to skrzyżowanie ulic Orlej i Nowopogońskiej, blisko kościoła Parafii pod wezwaniem św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Całość trasy wynosi symboliczne 1963 metry.

Uczestnicy mają na pokonanie dystansu 30 minut. Opłata startowa wynosząca 25 zł gwarantuje każdemu zawodnikowi numer startowy z agrafkami, medal, opiekę medyczną oraz posiłek regeneracyjny. Maksymalna liczba zawodników wynosi 250 osób. Możliwość zgłaszania się do udziału w biegu drogą elektroniczną kończy się 29 lutego 2024 r. o godz. 23:59.

Bieg Tropem Wilczym ma nie tylko na celu propagowanie biegania jako formy aktywności i promocję zdrowego trybu życia, ale również oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944–1963 w granicach przedwojennej Rzeczypospolitej Polskiej oraz upowszechnianie wiedzy i utrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa Biegu Tropem Wilczym pojawiła się po raz pierwszy w 2013 roku, kiedy to grupa pasjonatów i społeczników postanowiła ją zorganizować. Już rok później, dzięki wsparciu Fundacji Wolność i Demokracja, wydarzenie zyskało na rozmachu i od 2015 roku jest obchodzone na skalę ogólnopolską, a nawet międzynarodową – przykładowo w Nowym Jorku czy Sydney.