Zaproszenie na koncert "Pieśni żydowskie" w Pałacu Schoena

Dnia 19 sierpnia, sobotę, o godzinie 18:00, Pałac Schoena umiejscowiony w Sosnowcu z radością zaprasza wszystkich do swojego parku. Właśnie tam odbędzie się koncert grupy muzycznej „Mizarchi”, którym przewodzi Zbigniew Teper. Artysta zaprezentuje swój autorski program o nazwie „Pieśni żydowskie”.

Program „Pieśni żydowskie” to twórczość, z której Zbigniew Teper jest niezwykle dumny. Opowiada on historię żydowskiego miasteczka, które nie posiada swojej konkretnej nazwy, ponieważ takich miejsc było bardzo wiele. Życie tam kwitło – ludzie pracowali, kochali się, a także spierali. Wiarę, że tak będzie do końca dni, nosili w sercach. Niestety, nie przewidzieli tragicznego losu, jaki spotkał świat sztetla. Dziś pamięć o nich to jedynie budynki z oknami przypominającymi niewinne spojrzenie dziecka. Być może za jednym z nich kiedyś siedziała młoda dziewczyna, o której marzyli lokalni chłopcy. Kiedy to mogło mieć miejsce? Na tak postawione pytanie odpowiedź nasuwa się sama – było to niedawno. Ale dla niektórych to już wieczność.

Jak prezentuje się zespół „Mizrachi”? To grupa artystów patrzących na świat z wielu perspektyw. Próbują ukazać jego zmienność w sposób czasem prosty, a innym razem bardziej zaszyfrowany. W swoich przedstawieniach opowiadają historie oparte często na prawdziwych wydarzeniach, które pobudzają naszą wyobraźnię jak dotyk opuszek palców. Ich dusze są pełne muzyki i pasji do tego co robią. Wszystkie utwory są autorskimi dziełami Zbigniewa Tepera.