Zaproszenie na spotkanie autorskie z Kajetanem Szokalskim w Sosnowcu

W piątek, 5 kwietnia, o godzinie 19:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ma przyjemność zaprosić wszystkich do kawiarni Zagłębiowskiej Mediateki mieszczącej się przy ulicy Kościelnej 11 na wyjątkowe spotkanie literackie. Głównym gościem będzie autor książek – Kajetan Szokalski, który zawita do naszej biblioteki w celu promowania swojej najnowszej książki pt. „Jemiolec”. Spotkanie będzie prowadzone przez Agnieszkę Włokę. Dodatkowym atutem jest fakt, że wejście na to wydarzenie jest wolne.

Kajetan Szokalski (ur. 1993) to utalentowany pisarz, który swoje pierwsze kroki stawiał jako autor powieści kryminalnej „Klub Białych Zębów”. Poza tym, ma na swoim koncie kilkanaście krótkich form literackich opublikowanych w aplikacji PulpUp, tematycznych antologiach oraz w miesięcznikach i kwartalnikach literackich. Jego drugą pasją jest testowanie oprogramowania, które jego zdaniem ma wiele wspólnego z pisaniem tekstów – oba te zadania wymagają ciekawości świata, efektywnego planowania oraz ciągłego zastanawiania się nad różnymi możliwościami. Prywatnie jest zapalonym czytelnikiem, graczem konsolowym i miłośnikiem sportu, zwłaszcza piłki nożnej. Mieszka w Warszawie z żoną i dwoma kotami, które pomagają mu w pracy twórczej.

Na spotkaniu będzie prezentowana książka „Jemiolec”, której fabuła obraca się wokół Polski przechodzącej całkowicie na energię atomową. Rząd, pod przywództwem premiera Tomasza Futury, stara się wynagrodzić pracownikom Ogólnopolskiego Zakładu Produkcji Pojazdów Spalinowych za konieczność redukcji etatów poprzez stworzenie miasteczka Blask Futury. Miasteczko to ma być wzorem samowystarczalności i idealnym miejscem do życia. Wybrani pracownicy mają tam mieszkać przez rok, otrzymując wysokie pensje. Julian Wajgel, malarz karoserii samochodowych, jest jednym z tych szczęśliwców. Pragnie tam przebywać, aby zarobić na leczenie swojej matki cierpiącej na tajemniczą chorobę zwaną jemiolcem. Wkrótce jednak okazuje się, że nie wszyscy mają tak szlachetne intencje jak Julian, a miasteczko staje się areną zdarzeń paranormalnych.