Zaproszenie na weekendowe święto minerałów, biżuterii i skamieniałości w Sosnowcu

Miasto Sosnowiec pragnie zaprosić wszystkich entuzjastów rzadkich kamieni i niepowtarzalnej biżuterii na weekendową Giełdę Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości GeoExpo. To wydarzenie, które jest zawsze oczekiwane z niecierpliwością, stanowi prawdziwą ucztę dla kolekcjonerów i miłośników unikalnych skarbów.

Tegoroczna edycja giełdy odbędzie się w najbliższy weekend, 21 i 22 października, w hali MOSiRu położonej przy ulicy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. Każdego roku Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii przyciąga nie tylko zapalonych fanów minerałów, ale także miłośników stylowej biżuterii. Jest to również doskonała okazja do rodzinnego spędzenia wolnego czasu.

W programie dwudniowego wydarzenia przewidziano możliwość rozmowy z geologami oraz zdobycia cennych informacji na temat własnych znalezisk. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o pochodzeniu minerałów oraz procesie powstawania skamieniałości. To rzadka okazja, by na własne oczy ujrzeć prawdziwe meteoryty czy kości dinozaurów!