Zawody w bieganiu na terenie Sosnowca

W niedzielę, 5 marca, w Sosnowcu zorganizowano XI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Tropem Wilczym. Trasa liczyła 1963 metry i przebiegała ulicami miasta. Zdjęcia wykonane podczas Biegu Tropem Wilczym w Sosnowcu można zobaczyć.

Już jedenasty rok z rzędu w Sosnowcu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów, który nawiązywał do roku, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek, zginął podczas walki. Start znajdował się przy al. Zwycięstwa 20, pod Urzędem Miejskim, a biegacze wystartowali o godz. 11. Trasa biegu prowadziła ulicami Sosnowca, a meta znajdowała się przy pomniku „Kobiet walczących w szeregach Armii Krajowej” przy kościele parafialnym pw. św. Tomasza Apostoła na rogu ul. Orlej i Nowopogońskiej.

Pomimo nie idealnych warunków pogodowych – zimna i porywistego wiatru – duża liczba biegaczy wzięła udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Tropem Wilczym w Sosnowcu. Trasa biegu wynosiła niespełna 2 km, a limit czasowy biegu wynosił 30 minut, co czyniło go wykonalnym nawet dla mniej doświadczonych biegaczy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał medal osiągnięć oraz posiłek i wodę dla orzeźwienia. Impreza została zorganizowana przez Gminę Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Fundację Wolność i Demokracja i na stałe wpisała się w kalendarz imprez miasta.