Zbiórka na leczenie chorej dziewczynki. Do akcji włączył się Michał Wiśniewski

O tym, że warto pomagać z pewnością wiedzą mieszkańcy Zagłębia i okolic. To właśnie oni w poniedziałek, 8 marca zorganizowali wielką zbiórkę odzieży, aby tym samym pomóc malutkiej Oliwce. Do szczytnej akcji włączył się lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski. Znany piosenkarz ponownie pokazał, że nieobce są mu akcje charytatywne, zwłaszcza gdy w grę wchodzi pomoc chorym dzieciom. Choć miejscem akcji był parking przy Auchan, chętni do pomocy wciąż mogą wziąć udział w zbiórce pieniędzy na SięPomaga.

Organizacja pomocy dla Oliwki

Jak mówi Mariola Szewczyk z Fundacji Po Pierwsze, szukanie sposobu na pomoc Oliwce nie było takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Organizatorka akcji podkreśliła, że chciała znaleźć bardziej nietypowy sposób, aby pokazać potrzebę leczenia dziewczynki. W tym celu zgłosiła się do firmy skupującej ubrania i zajmującej się ich recyklingiem z prośbą o wsparcie w inicjatywie. Jak sama mówi, odzew akcji przerósł najśmielsze oczekiwania fundacji organizującej zbiórkę.

Szeroki odzew ze strony społeczności

Choć już od kilku dni do Fundacji trafiały tony ubrań, to właśnie zbiórka z 8 marca przyniosła największy rozgłos akcji. Przede wszystkim w działania zaangażowało się wielu mieszkańców z całego województwa śląskiego. Co więcej, zbiórka dokonana w Sosnowcu miała nie tylko wydźwięk charytatywny, ale i ekologiczny. Ubraniom nadającym się do ponownego użytku zostanie ofiarowane drugie życie, pozostałe zaś zostaną poddane recyklingowi. Jeśli ktoś nie zdążył włączyć się do akcji, wciąż może to zmienić. Na stronie SięPomaga wciąż trwa zbiórka pieniędzy, które są konieczne do uratowania życia Oliwki.

Wsparcie piosenkarza

Choć wydawać by się mogło, że udział Michała Wiśniewskiego w zbiórce charytatywnym będzie czymś zaskakującym, okazuje się, że piosenkarz już od lat współpracuje z Fundacją Po Pierwsze. Oprócz wspierania akcji zbiórki ubrań lider zespołu Ich Troje od lat wspomaga fundację w organizowaniu np. mikołajek dla dzieci z Domów Dziecka. Tak więc, wizyty piosenkarza w Sosnowcu już od dawna nikogo nie zaskakują.