17. odsłona Zagłębiowskiej Masy Krytycznej oraz akcja grawerowania rowerów przez policję

Kolejna, już siedemnasta edycja wydarzenia dla entuzjastów dwóch kółek – Zagłębiowskiej Masy Krytycznej, zgromadziła na swoim szlaku liczne rzesze cyklistów. Przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, pomiędzy 13. a 15. godziną, przedstawiciele miejscowej straży miejskiej ze Sosnowca przystąpili do realizacji akcji pod nazwą „GRAWER-oznakuj swoją własność”, której celem było oznakowanie rowerów uczestników.

Działania te miały na celu zapewnienie unikalnego identyfikatora dla każdego jednośladu, co znacznie ułatwi jego odzyskanie w sytuacji kradzieży oraz pomoże w identyfikacji pojazdu.

Tym razem policja z Komendy Miejskiej w Sosnowcu postanowiła zorganizować specjalne stanowisko podczas Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. Stanowisko to było częścią realizowanej akcji „GRAWER – oznakuj swoją własność” i jeszcze przed startem głównego wydarzenia, rowery zostały odpowiednio oznakowane.

Za pomocą specjalnego urządzenia „engrawer”, rowery otrzymały wyjątkowe oznaczenie, które znacznie ułatwi ich identyfikację. Warto zaznaczyć, że wszelkie informacje o grawerowanym oznakowaniu są zapisywane w bazie danych policji, co daje większe szanse na odzyskanie utraconego sprzętu.

Policjanci ze Sosnowca każdego roku organizują wiele spotkań w ramach akcji „GRAWER – oznakuj swoją własność”. Pragniemy przypomnieć, że możliwe jest oznakowanie nie tylko rowerów, ale również innych przedmiotów, które mają dla nas wartość. Serdecznie zapraszamy na następne spotkania z tym projektem, informacje o których będziemy przekazywać na bieżąco.