20 kwietnia znowu rusza ekologiczna inicjatywa "Sadzonka za oponę"

Komenda Nadleśnictwa Siewierz, będąca częścią Lasów Państwowych, pragnie przypomnieć o swojej ekologicznej inicjatywie pod nazwą „Sadzonka za oponę”, która ma miejsce 20 kwietnia. Jest to działanie skierowane do wszystkich osób, które chcą zadbać o środowisko naturalne i pozbyć się niepotrzebnych, zalegających w domowych garażach czy piwnicach, opon samochodowych.

Motywujemy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji, polegającej na zbieraniu porzuconych opon. Może macie Państwo sąsiadów, którzy mają takie odpady w swoim najbliższym otoczeniu? W takim razie mamy dla Was doskonałą okazję na ich ekologiczne i korzystne dla natury utylizowanie. Zbieranie tych opon przyczyni się do poprawy estetyki otaczającego nas krajobrazu.

Zwracamy uwagę, iż akcja „Sadzonka za oponę” zostanie przeprowadzona już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 14:00. Wszystkie zebrane opony można bezpłatnie dostarczyć do Naszego Nadleśnictwa w Siewierzu. W zamian za to, każdy darczyńca otrzyma od nas sadzonki drzew leśnych.

Planując udział w akcji, warto zapamiętać kilka kluczowych informacji. Po pierwsze, zbiórka opon odbywa się tylko w jedno, wyznaczone sobotnie przedpołudnie – 20 kwietnia 2024 r. Po drugie, jedna osoba ma prawo dostarczyć aż do 8 opon. Po trzecie, akceptujemy tylko opony pochodzące z samochodów osobowych. Po czwarte, inicjatywa adresowana jest wyłącznie do osób fizycznych. Po piąte, na miejscu musi być obecny właściciel oddanych opon.