Akcja edukacyjna policji: egzaminy na kartę rowerową w szkołach Sosnowca

W ostatnim okresie, na terenie Sosnowca, funkcjonariusze policji z miejscowego wydziału ruchu drogowego przystąpili do realizacji egzaminów na kartę rowerową w różnych placówkach oświatowych. Biorąc pod uwagę, że sezon rowerowy jest już w pełni, liczba uczniów pragnących zdobyć ten dokument jest znaczna.

Zaprezentowane zdjęcia ukazują policjantkę w uniformie służbowym wraz z grupą uczniłów na terenie boiska przy jednej ze szkół. Kolejny kadr prezentuje funkcjonariuszkę oraz funkcjonariusza, także w mundurach, otoczonych przez młodych adeptów jazdy rowerowej.

W poprzednim tygodniu kilka edukacyjnych instytucji na terenie Sosnowca stało się miejscem przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową dla swoich uczniów. Do zorganizowania testów przyłączono policjantów z sosnowieckiego wydziału ruchu drogowego, którzy z zaangażowaniem wspomogli młodych kandydatów podczas tej ważnej próby umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Egzamin rozłożony był na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej, uczniowie musieli potwierdzić swoją znajomość przepisów ruchu drogowego, rozpoznawanie znaków drogowych oraz zrozumienie zasad pierwszeństwa. Policjanci nadzorowali prawidłowość przebiegu testu, dodatkowo wyjaśniając wszelkie wątpliwości i tłumacząc regulacje w sposób zrozumiały dla najmłodszych.

Praktyczna część egzaminu odbyła się na specjalnie przygotowanym torze, który imitował realne warunki na drodze. Uczniowie mieli za zadanie pokazać swoje umiejętności w jeździe na rowerze, sygnalizacji manewrów oraz reagowania na różne zdarzenia na drodze. Policjanci oceniali poprawność wykonania tych czynności, jednocześnie dając cenne wskazówki i porady.