Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z austriacką drużyną w Arenie Sosnowiec

W dniu wczorajszym podpisano umowę, która przewiduje, że zawodnicy siatkarskiej drużyny Aluronu CMC Warty Zawiercie będą rywalizować w europejskich pucharach na terenie nowo wybudowanej Areny Sosnowiec. W poprzednim sezonie, Warta miała okazję reprezentować się w Lidze Mistrzów w Dąbrowie Górniczej. Teraz jednak, jako czwarty zespół PlusLigi, przyszedł czas na starty w Pucharze CEV. Przeszliśmy do nowego miejsca – Areny Sosnowiec, która jest częścią nowego kompleksu sportowego ArcelorMittal Park.

Pierwszym przeciwnikiem siatkarzy zespołu prowadzonego przez trenera Michała Winiarskiego w ramach 1/32 finału Pucharu CEV będzie TSV Raiffeisen Hartberg, zdobywca brązowego medalu austriackiej ligi. Umowa zakłada organizację siedmiu meczów, a sprzedaż biletów rozpocznie się pod koniec września.

Kryspin Baran, prezes Warty, wyraził swoje przekonanie o tym, że ten nowy obiekt dzięki grze jego drużyny tętnić będzie życiem. „Umowa zawiera możliwość rozegrania siedmiu meczów i potwierdzam, że chcemy zagrać je wszystkie, czyli do finału. Nie przewidujemy niewykonania tej umowy. To jest nasz cel sportowy”, podkreślił prezes. Bartosz Kwolek, zawodnik Warty i reprezentant Polski dodał: „Nie tylko Zawiercie, ale wiele miast w Polsce, zazdrości nam takiej infrastruktury. Nam będzie miło rozgrywać tutaj mecze.”

19 lipca miało miejsce losowanie par 1/32 finału Pucharu CEV, które zadecydowało o spotkaniu zawodników Warty z TSV Raiffeisen Hartberg. Pierwszy pojedynek zostanie rozegrany 25 października o godzinie 19:00 w Sosnowcu, natomiast rewanż odbędzie się sześć dni później, 31 października na terenie Austrii.