Artur Derbin przejmuje ster w Zagłębiu Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec, trzecioligowy klub piłkarski, ogłosiło swoją decyzję o zatrudnieniu Artura Derbina jako głównego trenera zespołu. Przejęcie roli szkoleniowca przez Derbina nastąpiło po odejściu Krzysztofa Góreckiego.

Dla 46-letniego Derbina, kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2023/2024, z opcją przedłużenia go o dodatkowy rok. To nie jest pierwszy raz, gdy Derbin jest ściśle związany z tym klubem.

W przeszłości, między 1995 a 2003 rokiem, Artur Derbin miał okazję reprezentować ten klub jako zawodnik. Później, w latach 2012-2016, pełnił również funkcję asystenta trenera w Zagłębiu Sosnowiec. W ostatnim roku tego okresu, samodzielnie prowadził drużynę w 37 meczach. Statystyka tej współpracy prezentuje się następująco: 17 zwycięstw, 5 remisów i 15 porażek.

Po swojej kadencji w Zagłębiu Sosnowiec, Derbin trenował drużyny Chojniczanki Chojnice, GKS-u Bełchatów oraz GKS-u Tychy. Z tym ostatnim klubem rozwiązał umowę w kwietniu poprzedniego roku.

Jednak powrót do Zagłębia Sosnowiec nie będzie łatwy. Podczas gdy klub pod kierownictwem Krzysztofa Góreckiego miał trudny start w aktualnym sezonie I Ligi. Po pięciu rundach drużyna zgromadziła tylko jeden punkt z remisu na własnym stadionie z Wisłą Płock. Inne mecze to porażki na wyjeździe z Motorem Lublin, Zniczem Pruszków i Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz przegrana na własnym terenie z Resovią. Wszystkie te mecze zostały przegrane różnicą jednej bramki.

W teamie Artura Derbina pozostanie Marcin Malinowski – dotychczasowy asystent Krzysztofa Góreckiego. Malinowski tymczasowo prowadził drużynę Zagłębia Sosnowiec na koniec ostatniego sezonu, kończąc ligę na jedenastym miejscu w tabeli.