Aspirant Tomasz Obwiosło – dowód na to, że służba Policji nie zna granic czasu czy miejsca

Potwierdzenie twierdzenia, iż obowiązki funkcjonariusza Policji nie kończą się po zakończonej zmianie, dostarczył aspirant Tomasz Obwiosło, będący na co dzień członkiem załogi Komisariatu II. W chwili, gdy nie pełnił formalnej służby i zaopatrywał się w artykuły spożywcze w lokalnym sklepie, natychmiast przystąpił do udzielania wsparcia kobiecie, która nagle zasłabła. Pomoc ze strony mundurowego oraz wezwane przez niego pogotowie ratunkowe były dla niej bezcenne.

Na zdjęciu ukazany jest aspirant Tomasz Obwiosło, w tle widoczny jest napis „Komenda Miejska Policji w Sosnowcu Policja Pomagamy i chronimy”. Ta sytuacja miała miejsce w sklepie spożywczym położonym przy ulicy Żytniej w Sosnowcu. Tam właśnie aspirant Obwiosło trafił na damę, która nagle zaczęła chwiać się, a następnie upadła na podłogę tracąc przytomność. Bez wahania ruszył jej z pomocą. Wspólnie z pracownikiem ochrony sklepu, który też zauważył nieszczęśliwą sytuację, zadbali o kobietę. Policjant kontrolował jej podstawowe funkcje życiowe, a gdy odzyskała przytomność, utrzymywał nieprzerwany kontakt z nią. W między czasie skontaktował się z pogotowiem ratunkowym i pozostał na miejscu aż do momentu przyjazdu karetki, która udzieliła dalszej pomocy medycznej.

Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy reagować, gdy jesteśmy świadkami sytuacji wymagającej pomocy medycznej. Nasza błyskawiczna odpowiedź może być kluczowa dla uratowania czyjegoś życia. Nie możemy pozostać obojętni wobec takich wydarzeń!