Bezpieczny Finał WOŚP w ArcelorMittal Parku pod czujnym okiem policji

32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się niedawno na terenie całego kraju, a jednym z jej kluczowych punktów był koncert w ArcelorMittal Parku. Podczas tego masowego wydarzenia, gwarantem bezpieczeństwa obecnych na nim wolontariuszy oraz uczestników byli funkcjonariusze policji. Nie zanotowano żadnych incydentów, które mogłyby zakłócić przebieg finału.

Podczas tegorocznej edycji WOŚP, która miała miejsce pod sloganem „Płuca po pandemii”, policjanci sprawowali pieczę nad zapewnieniem spokojnej atmosfery i bezpiecznego przebiegu zarówno zbiórek, jak i koncertu zorganizowanego specjalnie na tę okazję. Do obowiązków stróżów prawa należało monitorowanie, czy zbiórki są przeprowadzane prawidłowo przez uprawnione do tego osoby oraz dbanie o bezpieczeństwo niewielkich dzieci bez opieki. Zanim doszło do głównego wydarzenia, funkcjonariusze spotkali się kilka razy z ludźmi zaangażowanymi w WOŚP, aby udzielić im porad dotyczących bezpiecznego zbierania funduszy oraz unikania potencjalnych zagrożeń.

Miłośnicy WOŚP, którzy zdecydowali się odwiedzić stoisko Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, mogli liczyć na wiele atrakcji przyciągających zarówno dzieci, jak i osoby starsze. W programie znalazły się między innymi rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz prezentacje dotyczące procedur rekrutacji do służby policyjnej. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję lepiej zrozumieć pracę technika kryminalistyki oraz pozować do zdjęć z psami służbowymi i ich opiekunami.