Dołącz do inicjatywy PoMOCnej Paczki i podaruj seniorom z Sosnowca świąteczny uśmiech

Okres świąteczny może być niezwykle ciężki dla osób starszych, które są samotne lub żyją w ubóstwie. Takie osoby szczególnie odczuwają brak bliskości i wsparcia. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy PoMOCna Paczka, która ma na celu przekazywanie wsparcia seniorom z Sosnowca. Możesz to zrobić przez wpłatę dowolnej kwoty na stronie programu lub poprzez inne formy wsparcia, które umożliwią samotnym i ubogim seniorom poczuć prawdziwą magię świąt.

Akcja charytatywna jest otwarta do piątku, 22 grudnia. Jeśli jednak nie jesteś w stanie zaangażować się teraz, nie przejmuj się. Istnieje wiele sposobów, aby pomagać potrzebującym nie tylko podczas świąt. Kolejna akcja zostanie uruchomiona już w nowym roku, a szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na początku stycznia – zapewnia dr Zuzanna Teper-Solarz, wiceprezeska stowarzyszenia MOCnaMOC.

Program PoMOCna Paczka prowadzony przez Stowarzyszenie MOC na MOC cieszy się patronatem prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. A jego medialnym patronem jest Kurier Miejski Sosnowiec. Ale wsparcie dla tej inicjatywy to nie tylko lokalne władze, instytucje i media. Przyłączają się do niej również placówki edukacyjne, organizacje obywatelskie oraz przedstawiciele biznesu, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki takiej współpracy udaje się przywrócić kolor życiu najbiedniejszych starszych mieszkańców Sosnowca. Bo razem możemy zrobić więcej, działać lepiej i pomagać skuteczniej – podsumowuje wiceprezeska stowarzyszenia.