Drzwi Sosnowiec – czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne mają ogromny wpływ na wystrój, dlatego powinny w 100% wpisywać się w oczekiwania estetyczne właścicieli domu czy mieszkania. Nie bez znaczenia są również ich walory użytkowe, a także jakość wykonania, która ma bezpośrednie przełożenie na trwałość. Szukając drzwi w Sosnowcu nie kieruj się wyłącznie aktualnymi promocjami. Co zatem należy wziąć pod uwagę? Najważniejsze kryteria omawiamy w naszym artykule.

Styl drzwi

Zacznijmy od kluczowej wskazówki, która jest jednocześnie bardzo prosta: drzwi wewnętrzne muszą się podobać właścicielom. Naprawdę nie warto dać się skusić na ofertę wyprzedażową i wybierać drzwi wyłącznie pod kątem ceny.

Pamiętajmy, że są to te elementy wyposażenia domu czy mieszkania, których nie wymienia się co kilka lat, ale zostają z nami na znacznie dłużej („przeżywając” nawet kilka remontów). Dlatego rozsądnie jest postawić na modele może nieco droższe, natomiast w pełni odpowiadające właścicielom pod kątem estetyki i stylu przewodniego wnętrza.

Funkcjonalność

Wybierając drzwi wewnętrzne nie bagatelizuj funkcjonalności. Chodzi o to, aby postawić na takie drzwi, z jakich będzie Ci się wygodnie korzystało na co dzień. Dlatego nie zamykaj się na nowoczesne, użyteczne rozwiązania, jak np. drzwi przesuwne – świetne do małych pomieszczeń, gdzie każda oszczędność miejsca jest na wagę złota.

Dodatkowo konieczne jest zwrócenie uwagi na kwestie techniczne, czyli kierunek otwierania drzwi, jak również ich wymiary – do salonu drzwi wybierz się z dokładnymi pomiarami lub z projektem budowlanym/architektonicznym.

Akcesoria

Drzwi wewnętrzne to nie tylko skrzydło, ale także akcesoria, które mają wpływ na ich estetykę, funkcjonalność i wygodę użytkowania. Po wybraniu odpowiedniego modelu drzwi warto od razu poprosić doradcę w salonie o zaprezentowanie kilku propozycji okuć, szczególnie klamek i szyldów. Wszystkie te elementy muszą do siebie perfekcyjnie pasować, również pod względem jakościowym.

Jakość wykonania

Wiemy, że w sytuacji, gdy konieczny jest zakup na przykład kilkunastu par drzwi wewnętrznych, liczy się każda oszczędność. Jednak jeszcze raz podkreślamy: akurat tutaj naprawdę nie warto nadmiernie obcinać budżetu.

Jakość wykonania drzwi wewnętrznych ma istotny wpływ na ich estetykę, walory użytkowe, a przede wszystkim na trwałość. Biorąc pod uwagę, że drzwi kupuje się raz na kilkanaście czy nawet więcej lat, rozsądnie jest zainwestować w produkt z wysokiej półki jakościowej – co wcale nie oznacza, że najdroższy.

Rada

Szukając solidnych drzwi w Sosnowcu i regionie poświęć czas na wizytę w salonie, który specjalizuje się w sprzedaży stolarki drzwiowej. To zawsze lepszy wybór niż market budowlany.

Fachowy montaż

Możesz zainwestować w drzwi wewnętrzne z najwyższej półki, a i tak nie być z nich zadowolonym, jeśli zostaną niepoprawnie zamontowane. To często bagatelizowana kwestia, która ma decydujący wpływ na satysfakcję z codziennego użytkowania drzwi.

Najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia jest zakup drzwi wewnętrznych z montażem, co gwarantuje nie tylko fachowość ekipy montażowej, ale również sporą oszczędność (dokładnie 15% na podatku VAT, ponieważ drzwi z montażem są traktowane jako usługa obłożona 8% stawką VAT).

Gdzie znajdziesz wymarzone drzwi w Sosnowcu lub okolicach?

Jeśli nie masz czasu na jeżdżenie od sklepu do sklepu i przeglądanie setek stron internetowych czy wirtualnych katalogów, to skorzystaj z naszej rekomendacji i odwiedź salon DRZWI INSIDE w Katowicach.

Salon mieści się w Centrum Handlowym HOME CONCEPT, do którego z Sosnowca dojedziesz w ciągu 10-15 minut. Taka „wyprawa” jak najbardziej ma sens. DRZWI INSIDE przekonuje szeroką ofertą drzwi wewnętrznych, zewnętrznych i wewnątrzklatkowych, dzięki czemu w jednym miejscu porównasz ze sobą mnóstwo modeli i podejmiesz świadomą, właściwą decyzję.

Więcej o tym, dlaczego w poszukiwaniu drzwi w Sosnowcu i regionie warto podjechać do Katowic przeczytasz w artykule na stronie https://www.drzwi-inside.pl/.