Działania "Bezpieczny Pieszy" prowadzone przez sosnowiecką policję

Od jutra, od najwcześniejszych porannych godzin, funkcjonariusze z działu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu będą realizować akcję o nazwie „Bezpieczny Pieszy”. Głównym celem tej inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego w naszym mieście. W ramach tej akcji, będą też prowadzone działania „Świeć przykładem-noś odblaski”, podczas których policjanci będą rozdawać elementy odblaskowe.

Coraz szybciej zapadający zmrok i pogarszające się warunki atmosferyczne mają niekorzystny wpływ na relację między pieszymi a kierującymi pojazdami. Z troski o bezpieczeństwo pieszych, funkcjonariusze policji w ramach działań profilaktyczno-informacyjnych „Świeć przykładem-noś odblaski” prowadzonych od początku października, będzie można otrzymać elementy odblaskowe.

Policja podkreśla znaczenie korzystania z elementów odblaskowych! Ich stosowanie może skutecznie chronić nas przed groźnymi incydentami na drogach. Dzięki nim, stajemy się bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu, nawet przy ograniczonej widoczności. W związku z tym, policja zachęca do noszenia elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie jest to wymagane przez przepisy, ale również w innych miejscach dla naszego bezpieczeństwa.