Festyn charytatywny "Wspólnie dla Kuby" jako wyraz solidarności lokalnej społeczności

Promowanie wartości oraz angażowanie się w pomoc potrzebującym to cechy, które charakteryzują Rade Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8. Współpracując z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zlokalizowanym w Sosnowcu oraz wspierani przez Stowarzyszenie Rozwoju Środuli, podjęli inicjatywę organizacji Festynu Charytatywnego. Wydarzenie to, o nazwie „Wspólnie Dla Kuby”, zaplanowane zostało na 23 września i rozpocznie się o godzinie 11:00.

Głównym celem tego wydarzenia jest przeprowadzenie zbiórki funduszy, które zostaną przeznaczone na wsparcie osób poszkodowanych w wyniku nieszczęśliwego wypadku budowlanego. Tragiczne wydarzenia miały miejsce 4 września w Sosnowcu, a jednym z poszkodowanych jest Kuba, uczący się w CKZiU.

Dołączając do festynu „Wspólnie dla Kuby”, który odbędzie się na boisku przy ul. Naftowej 63H w Sosnowcu, odwiedzający będą mieli okazję nie tylko wesprzeć szczytny cel, ale także skosztować różnych potraw i wziąć udział w licytacjach. Bogaty program festynu przewiduje między innymi występy wokalne, pokazy strażackie czy sztuki walki. Nie zabraknie również miejsca dla malowania twarzy, gier, konkursów i innych rozrywek dla dzieci.