Gdzie zakończył się Orszak Trzech Króli w Sosnowcu?

Parada Trzech Króli po raz kolejny w tym roku przejdzie ulicami Sosnowca. Miejscami startu orszaków są cztery kościoły parafialne, które zakończą się na Placu Papieskim w Zagórzu, gdzie oddadzą hołd szopce. Pochód Trzech Króli po raz pierwszy pojawił się w Polsce na początku XXI wieku i szybko zyskał popularność, nie tylko w stolicy kraju, ale także w innych miastach, a Sosnowiec nie jest tu wyjątkiem. Tegoroczny pochód będzie miał hasło „Niech gwiazda nas prowadzi”.

O godz. 11:30 uczestnicy imprezy przybędą na Plac Papieski w dzielnicy Zagórze, gdzie oddadzą hołd szopce, a następnie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji – występów dzieci, przedstawienia jasełkowego, wspólnego śpiewania kolęd oraz muzyki na żywo w wykonaniu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej. Zgodnie ze zwyczajem, uroczystości na Placu Papieskim zakończą się wielkim walcem.

W tym roku 6 stycznia ulicami diecezji sosnowieckiej przejdą orszaki Trzech Króli, które są zewnętrzną manifestacją wiary, a także sposobem na poznanie i upamiętnienie wydarzeń opisanych w Biblii. Orszaki te mają nie tylko cel edukacyjny, ale także są okazją do głębszego poznania tajemnic wiary. Ks. Przemysław Lech, rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej, wspomniał, że inicjatywa ta jest cennym elementem wspólnego rodzinnego przeżywania świąt w Kościele katolickim.