Gdzie zaszczepimy się przeciwko grypie?

W Polsce liczba osób chorujących na grypę sezonową jest w tym roku wyjątkowo wysoka. W pierwszym tygodniu grudnia zidentyfikowano ponad 187 000 osób, u których stwierdzono obecność wirusa lub podejrzewa się jego obecność. Specjaliści medyczni przewidują, że szczyt zachorowań będzie miał miejsce w styczniu 2023 roku, dlatego tak kluczowe jest zaszczepienie się przeciwko chorobie. Szczepienia można otrzymać w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.

W tym roku Sosnowiec stworzył szczególny program szczepień, który obejmuje osoby w wieku 60-64 lat. Starsi mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie otrzymać szczepionki przeciw grypie w placówkach medycznych, które są związane z gminą. Osoby w wyznaczonym przedziale wiekowym mogą umówić się na szczepienie w wielu Sosnowskich aptekach i otrzymać zwrot kosztów od miasta.

Rada Miasta nie zgadza się z decyzją wojewody o wecie. Na razie dotacje zostały wstrzymane, ale trwają rozmowy z urzędem wojewódzkim w tej sprawie. Istnieje możliwość, że po nowym roku otrzymamy zgodę i będziemy mogli objąć programem szczepień kolejną grupę wiekową – poinformował Krzysztof Polaczkiewicz, sekretarz prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.