Huczne obchodzenie dnia matki

Podczas obchodów Światowego Dnia Pszczół na tarasie klubu osiedlowego „Bakcyl” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” stanęły ule, a dwie pszczele rodziny zadomowiły się na stałe. W ramach tej nowej pszczelej inicjatywy prowadzone są warsztaty i pogadanki edukacyjne na tematy związane m.in. z hodowlą tych pożytecznych owadów. Ponadto spółdzielnia zaprasza wszystkich mieszkańców Sosnowca na plenerowy koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 25 maja.

Obchodzony 20 maja Światowy Dzień Pszczół był oficjalną inauguracją najnowszego przedsięwzięcia spółdzielni – projektu pszczelego. Na tarasie Klubu „Bakcyl” stanęły stałe ule, w których zamieszkały dwie rodziny pszczele.

– „Wprowadzenie uli na teren naszej spółdzielni to kolejny udany projekt, który zrealizowaliśmy. Zawsze stawiamy na ekologiczne rozwiązania, a instalacja uli na tarasie Klubu „Bakcyl” to kolejny krok w tym kierunku. Dodatkowo cieszymy się, że będziemy mogli produkować własny miód „Hutnik” oraz oferować warsztaty i kursy edukacyjne” – mówi Marcin Podsiadło, zastępca prezesa SM „Hutnik”.