Jaki jest najlepszy internet w Sosnowcu? Porównanie ofert

Obecnie nie sposób sobie wyobrazić codziennego życia bez internetu. Łącza potrzebujemy w pracy, w domu, a także w naszych przenośnych urządzeniach jak smartfony. Na jaki rodzaj sieci warto się więc zdecydować? Co będzie najlepsze dla mieszkańców Sosnowca?

Rodzaje internetu – na który warto się zdecydować?

Oferty poszczególnych dostawców internetu różnią się od siebie pod wieloma względami. Dlatego też przy wyborze najlepszego rozwiązania warto się kierować przede wszystkim własnymi potrzebami i możliwościami. Na jaki internet w Sosnowcu można się zdecydować?

  • Internet mobilny – to bezprzewodowy rodzaj łącza. Jego nazwa odnosi się do mobilności. Można go zabrać ze sobą w dowolne miejsce, dlatego przeważnie kupuje się go na telefony komórkowe czy inne urządzenia przenośne. Sprawdzi się szczególnie osobom, które często podróżują – czy to prywatnie, czy służbowo.
  • Internet radiowy – to również bezprzewodowy rodzaj sieci. Sygnał rozsyłany zostaje przy pomocy radiowej transmisji. Sprawdzi się w miejscach, gdzie nie ma położonej instalacji. Nie jest jednak odporny na zakłócenia w postaci uciążliwych warunków atmosferycznych.
  • Internet kablowy – to przewodowy typ internetu i (jak sama nazwa wskazuje) wymaga podłączenia kabla do domu czy nawet do urządzenia. Można przy nim uzyskać maksymalną prędkość pobierania 100 Mb/s.
  • Internet światłowodowy – to drugi rodzaj przewodowego połączenia. Różni się od poprzedniego dużo lepszą prędkością. Pozostaje odporny na wszelkie burze i wichury, ale da się z niego korzystać jedynie stacjonarnie.

Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest połączenie kilku dostępnych typów. Do domu z pewnością najlepszy będzie internet światłowodowy. Jednak poza nim sprawdzi się ten mobilny, którego można używać w dowolnym miejscu w Polsce.

Internet światłowodowy – jak dobrać wielkość pakietu?

Jeśli w danej lokalizacji istnieje możliwość podłączenia światłowodu, to wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj internetu. Jest stabilny, niezawodny, szybki i ma nielimitowany pakiet danych. Przy analizowaniu poszczególnych ofert może się jednak pojawić pytanie, jaką prędkość połączenia wybrać?

W ofercie m.in. Play klienci mają do wyboru aż cztery różne pakiety. Oferują one szybkość do 300 Mb/s, do 600 Mb/s, do 1 Gb/s lub nawet do 5 Gb/s. Skąd więc wiedzieć, który z nich będzie odpowiedni? Najlepiej wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych aspektów:

  • liczbę osób, które używają internetu – inne pakiety sprawdzą się u rodziny wielodzietne czy singla. Warto też uwzględnić, w jakim stopniu poszczególni domownicy z nich korzystają;
  • charakter pracy – osoby, które na co dzień pracują zdalnie i np. często prowadzą wideorozmowy, będą potrzebowały nieco wyższych zasobów internetu niż ci, którzy używają sieci jedynie wieczorami;
  • sposób korzystania – jeśli łącze potrzebne jest jedynie do przeglądania stron internetowych, zakupów online czy oglądania wieczornych filmów, to z pewnością niższe pakiety okażą się w pełni wystarczające. Jeśli jednak ktoś często streamuje, pobiera i ładuje duże pliki, to może potrzebować nieco większej prędkości.

Co warto wiedzieć o podłączeniu światłowodu?

Światłowód to przewodowy rodzaj internetu. Oznacza to konieczność poprowadzenia kabla bezpośrednio do budynku. Warto przy tym wiedzieć, że po tym sygnał najczęściej rozsyłany jest przy pomocy routera. Dlatego też ustawienie tego urządzenia wydaje się niezwykle istotne. Najlepiej, gdyby stało w takim miejscu, gdzie nadmiar ścian i dużych mebli nie będzie zakłócał łącza. Dzięki temu wszyscy domatorzy mogą korzystać z niego bezproblemowo.

Dostęp do sieci to jeden z kluczowych aspektów w codziennym życiu. Przydaje się do pracy, nauki, załatwiania urzędowych spraw, do zakupów i celów rozrywkowych. Warto sprawdzić aktualne oferty internetu światłowodowego np. od Play.