Już wkrótce doczekamy się otwarcia egzotarium

Egzotarium w Sosnowcu poprawia się z dnia na dzień – baseny, terraria i akwaterraria są bliskie ukończenia. Miasto wybrało już firmę, która umieści zwierzęta w basenach i terrariach. Trwa natomiast przetarg na firmę, która wyposaży wnętrza w roślinność. Mało prawdopodobne jest, że Egzotarium będzie gotowe do lata, choć kilka miesięcy temu była okazja, że może być. Urządzanie wnętrza obiektu potrwa prawdopodobnie kilka miesięcy.

Wiadomo już, że to sklep zoologiczny Płaszczka z Gliwic będzie odpowiedzialny za wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w stworzenia, które zamieszkają w specjalnie przygotowanych dla nich basenach, akwariach i akwaterrariach. Przewiduje się, że całkowity koszt pozyskania zwierząt, które podzielone są na sześć kategorii, wyniesie 1,01 mln zł brutto. Na kategorie te składają się bezkręgowce, ryby krajowe i słodkowodne, ryby egzotyczne, gady, ptaki oraz ssaki. Różnorodność zwierząt, które zostaną pozyskane ma być ogromna.

W Egzotarium znajdzie się wielkie formikarium, w którym będzie można obserwować codzienne życie kolonii mrówek. W holu przy drzwiach stanie gigantyczna zielona ściana, pionowy ogród, który wśród roślinności będzie gościł rodziny mrówek. Dodatkowo w Egzotarium znajdą się także różne gady.