Kampania "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" promująca noszenie odblasków na polskich drogach

Wydarzenia w całym kraju, mające na celu podkreślenie znaczenia noszenia odblasków przez pieszych, są prowadzone przez funkcjonariuszy policji. Kampania „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” trwa od początku października do końca grudnia obecnego roku. Główne przesłanie tych działań to promocja bezpieczeństwa poprzez zwrócenie uwagi użytkowników dróg na konieczność korzystania z elementów odblaskowych.

W ramach tej kampanii, policjanci z sosnowieckiej jednostki drogowej intensywnie angażują się w propagowanie noszenia elementów odblaskowych. W ostatnich dniach rozdali oni napotkanym przechodniom wiele takich gadżetów. Funkcjonariusze regularnie podkreślają, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest korzystanie z odblasków, nie tylko podczas spotkań edukacyjnych z najmłodszymi.

Na szczęście, rośnie świadomość społeczna dotycząca wpływu noszenia odblasków na naszą bezpieczeństwo na drogach. Przesuwanie się po zmierzchu lub w czasie opadów deszczu, czy to jako pieszy, czy rowerzysta, bez odblasków jest narażone na ryzyko bycia niezauważonym przez kierowców. W przeciwieństwie do tego, osoba korzystająca z elementów odblaskowych jest widoczna dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów.