Kampania "Bezpieczne Ferie 2024" – Dzielnicowi edukują najmłodszych w sprawie bezpieczeństwa

Podczas bardziej swobodnego czasu, jakim są ferie zimowe, dzieci mają więcej możliwości do zabawy na świeżym powietrzu czy spotkań z przyjaciółmi. Zwiększa to jednak ryzyko różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków. Świadomi tego faktu, funkcjonariusze z lokalnego Komisariatu II podjęli inicjatywę edukacyjną „Bezpieczne Ferie 2024”, skierowaną do najmłodszych obywateli.

Spotkania odbyły się w Bibliotece „Tajemniczy Ogród” oraz Przedszkolu Miejskim nr 25. Podczas tych wydarzeń, policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które powinny być przestrzegane podczas ferii. Było to okazja do omówienia bezpiecznego korzystania z takich zimowych atrakcji jak ślizgawki, kuligi czy różne formy aktywności na śniegu.

W trakcie spotkań, służby poruszyły szereg istotnych tematów. Podkreślili m.in. konieczność informowania rodziców lub opiekunów o planowanych miejscach zabaw oraz towarzyszach, unikanie ciemnych i odległych miejsc oraz korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Przypomniano również o zasadzie, że nie powinno się wchodzić na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne akweny, ani oddawać się w towarzystwo obcych. Szczególnie istotnym aspektem była edukacja na temat bezpiecznej jazdy na nartach, w tym konieczności noszenia kasku.